GELENEĞİN BİRİKİMİNDEN YENİ BİR DÜŞÜNCENİN İNŞASINA...

BAĞIŞ E-BÜLTEN

01 Haziran 2022

İLEM Eğitim Programı 21. Dönem Mezunlarını Verdi

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) Eğitim Programı 2021-2022 Kapanış Konferansı ve Mezuniyet Programı gerçekleşti. Altunizade Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 30 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilen programda İLEM 21. Dönem mezunlarını uğurladı.

İLEM Eğitim Komisyonu Başkanı Arife Gümüş, İLEM Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Macit, İLKE Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, İLKE Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş’un selamlama konuşmalarıyla devam etti.Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından mimar Ahmet Yılmaz "Şehir, Doku, Hafıza" başlıklı kapanış konferansını verdi. Yılmaz, konuşmasında şehrin hafızasının insanın hafızası demek olduğuna vurgu yaparak hukuki ve ahlaki bir düzeni temsil eden şehir yapıları üzerinde durdu. İnsanın yaşadığı şehre dokunup onu dönüştürdüğü bir düzende ancak şehirle mündemiç olacağını dile getirdi. Konferans sonunda İbrahim Halil Üçer'in Ahmet Yılmaz'a hediye takdimi akabinde klasik kemencede Gülnihal Dönmez, tanburda Muhsin Taha Dönmez musiki dinletisi gerçekleştirdi. 

Mezuniyet törenine geçilmesi ile İLEM Eğitim Programı’ndan mezun olan kırk kademe öğrencisine hediye ve sertifikaları verildi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.